bootcut

Mindörökké Kádár János

Nem csak az ezredforduló előtti, hanem ez utáni közvélemény-kutatásokból is az derül ki, hogy Kádárt a legnépszerűbb politikusok és/vagy a legjobb államférfiak között tartjuk nyilván. Mi lehet a titka? Bizonyára megszépíti a helyzetét az idő múlása is, így csak a szépre emlékezünk. Történészek szerint, van annak racionális magyarázata, hogy a Kádár-sztoriból kihagyunk dolgokat, az ország… Tovább »

A ruhák, amelyek mellett nem ment el a politika

A végtelen történetnek tűnő amerikai elnökválasztás legikonikusabb pillanata az volt, amikor a Biden győzelmét ünneplő csapatban, hirtelen a kamerák elé lépett a fehér nadrágkosztümöt viselő Kamala Harris, az első női alelnök. Nem lehetett nem odafigyelni erre a belépőre, amikor körülötte mindenki kéket, feketét hordott. Vajon csak ki akart tűnni? Láthatóan nem, azt már a kommentárok… Tovább »

Egy csepp Ralph Laurennel bújtak ágyba

Milyen volt a 70-es évek illata? Valószínűleg belekeveredett egy kis természetesség, megfűszerezve a nemek egyenlőségével és a másság elfogadásával. Ezeket fejezték ki azok az illatkompozíciók, amelyek csak keveseknek adatott meg itthon, hiszen akkor a tömegkereskedelemben nem voltak elérhetők. A szocializmusban egyedi illatról szó sem lehetett, meg holmi illat üzenetekről sem, az egyformaság miatt is meglehetősen… Tovább »

A szexi és a bohém gardróbja

A tetőtől talpig elegancia, amit anno annyira sulykoltak, nem kellett mindenkinek. Akik nem úgy akartak kinézni, mint a saját anyukájuk, fiatalosabb vonalat kívántak követni, azoknak a két táncdal-sztár, Karda Bea és Vincze Viktória gardróbja lehetett az iránymutatás. Karda inkább szexi és merész, Vincze pedig bohém és szerény. A hordható, nem bonyolult ruhák, az egykori streetfashion… Tovább »

Lehetne egy bikinis lány a címlapon?

A szocialista sajtóban ezt azért nem ártott megkérdezni, amikor a főszerkesztők eligazításra érkeztek a pesti Fehér Házba, az MSZMP központi irodaházába. Valójában a legnagyobb gondot nem is a címlapra kerülő szemérmetlenség okozta, hanem az idealizált történetek helyett az őszinteség, mellyel a Németi Irén vezette Nők Lapja is többször élt. A nagyhatású főszerkesztő finoman határokat feszegetett,… Tovább »

Zánka csak a legjobbaknak

Az 50 éve létező egykori úttörőtábor egyébként is a legek gyűjtőhelye, a tervezésénél ez már benne volt a pakliban. Példának azért szemügyre vették más szocialista, testvéri országok úttörőtáborait a döntéshozók, aztán végül arra jutottak, megépítik Közép-Európa legnagyobb úttörőtáborát a Balaton partján. Egy ilyen leg csak a legeknek dukál. A zánkai gyermektáborok elsősorban a kiváló úttörők… Tovább »

Szemüveg trendek az Ez A Divat ajánlásával

Bevallom meghökkentőnek találtam azt a kérdést, hogy divatcikk-e a szemüveg, melyet ráadásul a szocialista Magyarország első számú divat Bibliája tett fel. Nekik éppen, hogy erről kellett volna győzködni az olvasót, és nem pedig elbizonytalanítani. A szemüveg ajánló cikkben, nyár lévén, a napszemüvegek is helyet kaptak, 1975-ben, a diszkóéra kellős közepén, amikor a szemüveg, legyen az… Tovább »

Ezért érdemes megnézni a Ballagás című filmet

Aki még nem látta, annak jó kis kordokumentum a régi idők tinédzsereiről, gimijéről és a ballagásról, aki pedig már túl van rajta, nosztalgiázhat a most elmaradt, májusi ballagási időszakban. Meg persze mellette szól, hogy a rockpaletta akkor legújabb színfoltjának, az Eddának ritmusára pörögnek a képek, miközben még dübörög a Neoton diszkó. A történet a maga… Tovább »

Zalatnay szerint a világ

Zalatnay Sarolta hallatlanul népszerű énekesnő volt a szocializmusban. Sztárkultusz ugyan nem volt, de bálványok még lehettek és Zalatnay népszerűségét és példakép szerepét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy ’72-ben az Ifjúsági Magazin számaiban saját rovatot vezetett. Ebben a rovatban a hozzáérkező rajongói levelekre és kérésekre reagált, melyekből mellesleg kiderült, hogy mennyire update volt a kultúratrendek… Tovább »

Rotschild Klárát nem zavarta a szocializmus

Rotschild Klára mesés divatbirodalmáról már sok mindent megírtak. Neve mindig a szocializmus luxusa kontextusban jelent meg. A Váci utcai szalon, a csodaszép manökenek, akiket csak Rotchild lányoknak emlegettek, a vásárlók névsorában feltűnő Gábor Zsazsa, Jovanka Tito, vagy a perzsa sah felesége olyan példák voltak, amelyek mind-mind a szocializmus legszebb emberarcát mutatták. A turistacsalogató üzlet zseniális… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!