Maradt még valami a nyárból, nekem pedig maradt még három nyári sztorim. Egy 1972-es bulvárral kezdek, mely bejárta a világsajtót. Nem kis meglepetést okoztak azok a fotók, amelyeken Jackie O éppen meztelenül lubickolt, férje, a görög hajómágnás szigetén. Az Éva jelmezben fesztelenül fel-alá járkáló Jackie, nem is sejtette, hogy 10 lesifotós – ennyien azért, hogy biztosra menjenek – pontosan tudta, hol lehet majd sikeres paparazzi képeket lőni róla.
A pontos fürdőhelyről és arról, hogy Jackie mikor bukkan fel itt meztelen, maga a férj tájékoztatta a fotósokat, a Daily Mail megtudta, a fotók anno Onassis megrendelésére készültek. Nem magának, valami perverz meglepetésnek szánta, hanem akkorra már megunt felesége lejáratása volt a célja. El is érte, a képek megjelentek a világsajtóban, többek között a Hustler magazinban is (itt csak 1975-ben), nem kis meglepetést okozva. Jackie a háttérről mit sem tudott, perelte a magazinokat.
Nem újdonság, hogy a gazdagok és híresek házassága nem csupa happy days, de azért ez elég durva kifejezése a nem kellesz már állapotnak. 1972-ben, Aristoteles Onassis életében már újra Maria Callas volt a number one és Jackie csak az útjukban állt, ráadásul Ari lánya Christina egyáltalán nem szívlelte az új anyukát, folyton azt duruzsolta apja fülébe, hogy a fekete özvegy (így hívta Jackie-t) csak bajt hoz rájuk.
Még csak 4 éve voltak együtt, amikor a lesifotók készültek. 1968 októberében házasodtak össze Onassis magán szigetén, a Szkorpioszon, egy 18. századi kápolnában. A házasságot masszív udvarlás előzte meg. A Maria Callas-szal éppen fasírtban lévő Ari, magánrepülővel, Virgin-szigeteki hajóúttal, több millió dollár értékű gyémántokkal, rubinnal, gyöngyökkel díszített ékszerekkel kábította Jackie-t. Az egyébként is vonzó Kennedy özvegy akkoriban nagyon értékes zsákmánynak, amolyan korona ékkőnek számított a világ menő agglegényei szemében.
A brillantinos hajú milliárdos egyszer már lemaradt egy Bouvier lányról, úgy gondolta, a másikat már csak azért is megszerzi. Persze emellett praktikus okai is voltak a frigynek. Görögországban akkor másfél éve diktatúra volt, Onassis előnyös házassága a diktátorok szemében növelte ázsióját. Amerikai üzletet reméltek és megbízták a hajómágnást egy olyan komplexum megépítésével, amely megalapozta volna a rezsim stabilitását. A kormányfő társaságában eltöltött vacsorák fénypontja Jackie lett, úgy gondolták jelenléte kedvezőbbé teszi a totalitárius Athén imázsát. De később kiderült, az új Onassisné nem vonzotta az amerikai befektetőket az országba.
Az eleinte gondoskodó és gyengéd kapcsolatba Jackie nem, ne gondoljuk, hogy csak a pénz miatt ugrott bele. Na, igen, jól esett az anyagi biztonság, de emellett fizikális biztonságra vágyott. Kennedy meggyilkolása után is felmerült már benne, hogy célpont lehet, de miután Bobby Kennedyt is megölték, kijelentette: „nincs más választásom, tíz kicsi indiánt játszanak, nem akarok én lenni a következő.” A 60-as évek Amerikája nem volt egy paradicsom, vietnámi háború, gyilkosságok (a Kennedyk mellett Martin Luther King), általános fejetlenség, széthullóban lévő társadalom. Jackie úgy gondolta Onassis különbejáratú szigetén nem érheti baj. „El akartam menni, biztonságra vágytam”- ezt a magyarázatot adta azoknak, akik házasságkötésének idején azt kérdezték: „Jackie, miért?”
Valószínűleg nem kellett sokat gondolkodni Onassisnak, hogy hogyan alázza meg feleségét. Jackie imádott víz mellett tartózkodni. Úri gyerekként a Hamptonok valamelyikén nőtt fel, kiválóan úszott, remekül vízisíelt. Kedvelte a vitorlázást, egy ízben még az egykori jugoszláv tengeren is kipróbálta valamikor a 60-as években. A vízben meztelenül fürdőzés, egy nyilvánosság előtt lezárt szigeten szinte adta magát.