Szeretünk nosztalgikusan elringatózni abban a hitben, hogy a 70-es évek egy volt a „nyugis” korszakok között. Nem ült a gyerek a gép előtt, és nem a mobiltelefonjaink vagy egyéb színes, vibráló képernyők kötötték le figyelmünket a családi összejöveteleken. Úgy érezhettük, hogy a technikai fejlődés nem zilálta szét a lelki világunkat. Lehet, hogy nem volt otthon mondjuk számítógép, csak a háztartásban hasznos NDK turmixgép, de ez nem jelenti azt, hogy nem léteztek olyan szerkentyűk, amelyek nyomán bekövetkezett az a technikai armageddon, aminek eredményeit ma is élvezhetjük.
A tudományos zsebszámológép ugyan még nem volt gyakori, de már akkor nagyon kiváló gépeket tudtak gyártani. Ezek között akadtak olyanok is, melyek programozhatók voltak és ezt a programot a kikapcsolás után is meg tudták őrizni.
Valószínűleg sok gyerek örült volna egy ilyen karácsonyi ajándéknak. Ahol Mattel Soccer videójáték volt a házban, ott a szülők hamar megtapasztalhatták a kölykök elszigetelődését. A videójáték bűvöletében, nem kis időt el lehetett tölteni zárt ajtók mögött már akkor is.
Az első mobiltelefon hívás 1973. április 3-án történt meg, amikor is egy manhattani utcán egy Motorola alkalmazott felhívta a New Jersey-ben található Bell Labs cég központját : „Csak azért hívlak benneteket, hogy megtudjam, vajon a vonal végén is jól lehet hallani a hangomat?”
Az első e-mail üzenetet 1971-ben küldte Ray Tomlinson önmagának, azaz két olyan gép között hozott létre kapcsolatot, amelyek egymás mellett voltak. Erre az internet elődjének számító ARPANET rendszert használta. Mivel, első ízben, különböző gépek között volt kommunikáció, megszületett az @ jel, ami angolul at (- nál, -nél)
A digitális kamerák elődjét, 1975-ben az Eastman Kodak mérnöke, Steven Sasson találta fel. A készülék felbontása 0,01 megapixel volt és 23 másodperc alatt rögzítette a képet.
Szóval, amíg mi a tv képernyőjét bámultuk, gondolván, ennél nagyobb csoda nincs, addig a mérnökök, elektronikai szakemberek nem tétlenkedtek, feltalálták a jövő kényelmét, ami nem csoda.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: